bunch fresh radish with cut

ترب همانند بسیاری از سبزیجات، انواع بی‌شماری را دارا می‌­باشد که هم به صورت پیوندی و هم گرده افشانی پرورش پیدا می‌کنند. اولین نوع ترب، ترب بهاری می‌باشد که یکی از انواع ترب است که افراد با آن آشنایی بیشتری دارند (مانند ترب قرمز که در آن قسمت بیرونی قرمز و داخل سفید است). در بهار و پاییز شما می­ توانید این گیاه را پرورش دهید. این ترب رشد بسیار سریعی دارد. دومین نوع آن ترب تابستانی می‌باشد که تا حدودی شبیه ترب بهاری است اما نسبت به آن رشد کندتری دارد و بالغ شدن آن حدود 6 تا 8 هفته طول می‌کشد. در نهایت سومین نوع آن ترب زمستانی می‌باشد که نسبت به ترب بهاری و تابستانی بسیار بزرگ بوده و سفت­ است و برای رشد به زمان بیشتری نیاز دارد. این نوع ترب بهتر است در اواخر تابستان برای برداشت در پاییز یا زمستان کشت شود. ترب یک گیاه رقابتی خوبی است، زیرا نسبت به گیاهان معمولی مشکلات کمتری داشته و سریع رشد می ­کند. ترب را در کنار هویج، جعفری و کلم کشت کنید.

 

شرایط لازم و مناسب برای نگه‌داری از ترب:

دما: کمتر از 32 درجه سانتی‌گراد

آبیاری: هنگام رشد ترب را آبیاری کنید، بستر ترب را مرطوب نگه دارید، اما نباید غوطه­ور شود. آبیاری مکرر و یکنواخت ترب باعث رشد سریع آن می‌­شود. اگر رشد ترب خیلی آهسته باشد طعم گرم و چوبی ایجاد می‌کند. کمپوست را به صورت دلخواه به بستر ترب اضافه کنید تا به حفظ رطوبت خاک کمک کند. اگر آن را به صورت مکرر آبیاری نکنید برای مثال، چند روز آبیاری نکنید و سپس آن را غرقاب کنید، ترب می­ تواند ترک بردارد.

 

نور: آفتاب کامل یا سایه جزئی. اطمینان حاصل کنید که ترب شما در معرض نور آفتاب قرار دارد. در غیر اینصورت، قسمت بالایی گیاه زیاد رشد کرده و ریشه کوچک باقی می­ماند. با این حال، تابش زیاد آفتاب نیز می­تواند ترب را به سمت تولید بذر ببرد.

خاک:  خاک ترب می‌بایست زهکشی خوبی داشته باشد و PH  آن نیز حدود 4.7 باشد. این PH بالا به جلوگیری از تورم ریشه که نوعی آلودگی قارچی بوده و باعث ترک خوردگی و پوسیدگی و مرگ گیاه می­شود، کمک می‌کند. برای افزایش PH، آهک دولومیت یا آهک کشاورزی در پاییز به خاک اضافه کنید. توجه داشته باشید که قبل از کاشت آن مواد آلی نظیر کمپوست، کود یا برگ را به خاک اضافه کنید.

زمان کاشت: ترب محصولی است که در اقلیم سرد رشد می­کند و به بهترین وجه در بهار و پاییز کاشته می‌شود. رشد ترب در ماه­‌های گرم تابستان ممکن است باعث پیچ خوردگی آن شود. شما می‌توانید اولین محصول خود را 2 هفته قبل از آخرین یخبندان در بهار کشت کنید، زیرا ترب یخبندان را به خوبی تحمل می­کند. وقتی هوا خیلی گرم می‌شود، ترب رشد خود را متوقف می‌کند. این امر بدان معنی است که اگر طی روزهای متوالی دما به بالاتر از 16 درجه سانتی‌گراد برسد، باید کاشت ترب را متوقف کنید تا هوا خنک شود. ترب معمولی در بهار در حدود 5 روز جوانه می­زند و طی 3 تا 4 هفته قابل برداشت می­شود. از آنجا که ترب خیلی سریع رشد می­کند، می­توانید آن­ را در بین سبزیجاتی که دارای رشد کندی است کشت کنید. هم‌چنین، شما می‌توانید با کاشت یک ردیف جدید در هر هفته برداشت ترب را طولانی مدت کنید.

کاشت ترب: شما می­‌توانید بذرها را در عمق 13 میلی­متری و با فاصله 3 سانتی‌متری کشت کنید. پس از جوانه‌زنی، فاصله گیاهچه‌ها را حدود 5 سانتی‌متر کنید تا فضای بیشتری برای بزرگ شدن فراهم شود. ردیف‌های کاشت بایستی تقریبا 30 سانتی‌متر فاصله داشته باشند. هنگامی که اندازه آن­ها حدود 3 سانتی‌متر شد، می‌توانید آن­ها را تنک کنید. هدف بریدن سر آن­ها با قیچی کوچک و برگردان به خاک است. در صورت کشت ترب بزرگ، می‌توانید بذرها را در عمق 3 تا 5 سانتی‌متر کشت کنید.

زمان برداشت: وقتی که ریشه­‌های آن حدود 3 سانتی‌متر قطر دارد، آماده برداشت است. بسته بذر خود را از نظر زمان برداشت و زمان بلوغ بررسی کنید. برای برداشت، کل گیاه را با دست خود از زمین خارج کنید. هم‌چنین، شما می‌توانید خاک را کنار زده و مشاهده کنید که پیاز آن رشد کرده یا خیر. اگر رشد کرده چند ترب را بیرون کشیده و آن را مزه کنید. این امر به شما نشان می­ دهد که آیا آماده برداشت است یا خیر. برخلاف بسیاری از سبزیجات ریشه‌ای، ترب نمی‌­تواند در زمین باقی بماند، زیر انجام این کار باعث سخت و چروکیده شدن آن می­شود.

عوارض و درمان: انواع مختلفی از قارچ وجود دارد که می‌تواند ترب شما را از بین برده و یا طعم و مزه آن را تغییر بدهد. چندین علائم برای مشکلات قارچی وجود دارد که می­توانید مراقب آن باشید.

اگر لکه­های زرد و خاکستری کم رنگ روی برگ­های ترب ظاهر شد، ممکن است گیاه شما دارای بیماری لکه برگی باشد. این بیماری تحت عنوان پوسیدگی سپتوریا نامیده می­شود که نوعی بیماری قارچی است. اطمینان حاصل کنید که بستر شما دارای زهکشی مناسبی بوده و مواد آلی را به آن اضافه کنید. برای جلوگیری از این مشکل، محصولات خود را به صورت گردشی کشت کنید و همیشه در بستر ترب کشت نکنید. همچنین، باغ خود را عاری از بقایای گیاهان (گیاهان مرده، علف­ های هرز حذف شده و غیره) نگه دارید.

اگر لکه‌های سبز کم رنگ در قسمت بالایی برگ و لکه‌های مایل به بنفش در قسمت زیرین برگ مشاهده شد، ممکن است گیاه آلوده به کپک پودری باشد که نوعی قارچ است. از گیاهان آلوده خلاص شود و مطمئن شوید که آبیاری بیش از حد صورت نمی‌گیرد. از تنک کردن شدید ترب خودداری کنید و برای جلوگیری از کپک پودری، حتماً محصولات خود را به صورت گردشی کشت کنید و زباله‌های گیاهی را از باغ دو کنید.

اگر بین رگبرگ­های برگ‌ها زرد شده و کناره برگ قهوه‌ای و پیچیده شود و ساقه به رنگ قهوه‌ای تیره، سیاه و لکه­دار باشد، نشان‌دهنده بیماری قارچی است. از مواد آلی، مانند کمپوست، اضافه شده به بستر گیاه و زهکشی خاک اطمینان حاصل کنید. برای جلوگیری از این امر، حتماً محصولات خود را به صورت گردشی کشت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *