حضور تیم رست مانا در اولین رویداد ارائه به سرمایه گذار نکسترا – NextDemoday

demoday

اولین رویداد ارائه به سرمایه گذار نکسترا با عنوان NextDemoday با رعایت تمام پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی همزمان به صورت حضوری و آنلاین در تاریخ ۷ تیرماه ۹۹ از ساعت ۹ الی ۱۴ برگزار شد.

در این رویداد که در محل مرکز نوآوری نکسترا واقع در پردیس فنی دانشگاه برگزار شد، علی رغم محدودیت های ناشی از بیماری کرونا، استارتاپ ها برای جذب سرمایه در مقابل ۵۵ نفر سرمایه گذار به صورت حضوری و ۳۵ نفر به صورت آنلاین طرح خود را ارائه دادند.

دکتر آصف کریمی مدیرعامل مرکز نوآوری نکسترا با اشاره بر حوزه های تخصصی نکسترا بر لزوم توسعه فعالیت تیم های استارتاپی در این حوزه ها تاکید کرد و گفت: نکسترا یک شتابدهنده تخصصی در حوزه های اینترنت اشیا، شهر هوشمند، بلاک چین، امنیت سایبری و فناوری های اطلاعاتی و مخابراتی است و از تمامی ایده ها  و تیم هایی که در حوزه های مذکور فعالیت می کنند، حمایت مادی و معنوی خود را اعلام می دارد.

 در ادامه این رویداد مدیران و بنیان گذاران ۱۰ استارتاپ به معرفی کسب و کار خود به سرمایه گذاران پرداختند. از ۱۰ استارتاپ معرفی شده، ۴ استارتاپ راتینو، رست مانا، چین گرد و سایمو خروجی دوره پیش شتابدهی نکسترا در مرحله دریافت سرمایه بذری و ۶ تیم رسمی آنلاین، فیاتک، کنشتاین هایو، پاوو، الکتروگراف و برناپارس به دنبال جذب سرمایه در راندهای اول و دوم بودند.

در بخش اول رویداد تیم ها ۷ دقیقه فرصت داشتند که کلیت طرح و ایده،ارزش های پیشنهادی، بازار هدف، میزان بازگشت سرمایه و سرمایه مدنظرشان برای سرمایه گذاری را ارائه کنند.

در بخش دوم، نوبت سرمایه گذاران بود  که در قالب جلسات B2B با تیم ها گفتگو وتعامل کنند، سوالات خود را بپرسند و بر سر مبلغ سرمایه گذاری وارد مذاکره شوند.  این جلسات در ضلع دیگر مجموعه نگسترا که در قالب فضای نمایشگاهی چینش شده بود، صورت می گرفت و تیم ها این فرصت را داشتند، mvp ،  محصولات و خدمات استارتاپی خود را مستقیما به سرمایه گذار معرفی کنند.

رُست مانا

استارتاپ رٌست‌مانا با ارائه طرحی فناورانه‌ برای گلخانه‌های هوشمند در ابعاد مینیاتوری، سعی در ایجاد شرایط مناسب و پایدار برای نگه‌داری گیاهان دارد. از جمله ویژگی‌های این طرح قابلیت انعطاف در ابعاد، طرح، رنگ و جنس اسکلت‌بندی (چوب/ استیل) مطابق با سلیقه مشتری می‌باشد. به عنوان نمونه مصرف‌کننده می‌تواند با توجه به فضای مورد نظر، بودجه مالی و گیاهان انتخابی، ابعاد گلخانه، جنس اسکلت‌بندی و گونه گیاهی مورد علاقه خود را انتخاب نماید؛ هم‌چنین امکان پرورش محصولات ارگانیک با هزینه مناسب و قابل اطمینان در این گلخانه‌ها فراهم شده است.

شرایط نگه‌داری گیاهان از قبیل میزان نور، دما، رطوبت هوا، رطوبت خاک، آبیاری، نوع خاک، میزان و نوع کوددهی قابل کنترل از راه دور می‌باشد و تمامی فرآیند‌های رشد گیاه و تأمین شرایط مناسب نگه‌داری گیاهان به صورت مکانیزه و اتوماتیک صورت می‌گیرد. به طورکلی هوشمند‌سازی این گلخانه‌ها از طریق دریافت و انتقال داده‌ها با استفاده از سنسور‌های مربوطه و برد‌های الکترونیکی انجام می‌شود و با توجه به داده‌های دریافتی دستورات لازم به رله‌ها ارسال می‌گردد.

اولین رویداد ارائه به سرمایه گذار نکسترا

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *